Kalekim 3023 İzolatex Sıvı 5lt

185,84 TL
Stok Durumu : Stokta var
Stok Kodu: 630015107
Mağaza Kodu: TSC-01
Vergiler Hariç: 157,49 TL
KDV Oranı: %18

Ürün Seçenekleri :

Tanımı : Kalekim İzolatex 3023 yarı elastik, iç ve dış mekanlarda uygulanabilen, emülsiyon polimer esaslı sıvı bileşen, su geçirimsizliği ve işlenebilirliği artırıcı kimyasal katkılar içeren çimento esaslı toz bileşenden oluşan, su yalıtım ve beton koruma harcıdır. Bu harcın işlevini gösterebilmesi için kendi özel sıvısıyla birebir karıştırılmalıdır. Karışıma su ilave edilmemelidir.


Uygulama Alanları : Banyo, duş, WC gibi ıslak hacimli mekanlarda, teraslarda, balkonlarda, temel ve perde duvarlara, havuz, su deposu gibi daimi ıslak bölgelerde, beton, sıva, şap gibi yüzeyler üzerine uygulanır.
Özellikleri  

Seramik kaplama veya şap öncesi ideal su yalıtım malzemesidir.

İçme suyu depolarında kullanıma uygundur.

Yüksek tutunma gücüne sahiptir.

Donatı veya çelik için korozif değildir.

Yatay ve düşey yüzeylerde uygulanabilir.

Betonda karbonatlaşmayı engeller.

Donma-çözünmeye karşı dayanıklıdır.

Fırça, mala, rulo veya sprey ile kolay uygulanır.

Uygulama Talimatı : Yüzeyin, yapışmayı önleyecek kalıntılardan arındırılmış kürünü almış ve sağlam olmasına dikkat edilmelidir. Kalekim İzolatex 3023 uygulanacak yüzeyde bozukluklar varsa düzeltilmelidir. Uygulama yapılacak yüzey güneş, yağmur ve tozdan 1 gün süreyle korunmalı ve direkt güneş ışığı altında uygulama yapılmamalıdır. Uygulamaya geçmeden önce yüzey suya doyacak kadar ıslatılmalıdır. Göllenme olmamasına dikkat edilmelidir. Aşırı emici yüzeyler için mutlaka uygun astar malzemesi kullanılmalıdır. 20 kg toz Kaleki İzolatex harç, 5 lt Kalekim İzolatex sıvı bileşen üzerine yavaşça boşaltılarak topak kalmayacak biçimde iyice karıştırılmalıdır. Karışımın 500 devir/dakikadan az düşük devirli mikser ile yapılması önerilir. Harç olgunlaşması için 5 dakika dinlendirilmeli, uygulamaya başlamadan tekrar 1 - 2 dakika karıştırılmalıdır. Hazırlanan harç rulo veya fırça ile zemine 2 kat olarak uygulanmalıdır. Katlar arasında sıcaklığa bağlı olarak 5 - 6 saat kadar beklenmelidir. Katlar birbirine dik yönde uygulanmalıdır. Toplamda 2 - 3 mm’lik bir uygulama kalınlığı yeterli olacaktır. Uygulama yapılan mekandaki köşelere, birleşim yerlerine pah bandı uygulanmalıdır. Pah bandı olmayan durumlarda birleşim detayları ovalleştirilmeli ve harca file takviye edilmelidir. Hazırlanan harç, 3 saat içinde tüketilmelidir. Kullanım süresi geçmiş harç atılmalıdır. Kalekim İzolatex uygulaması yapıldıktan sonra yüzey direkt güneş ışığından, yağmurdan, dondan ve rüzgardan en az 1 gün korunmalıdır. Kalekim İzolatex uygulanan yüzeyin üzeri şap, seramik gibi koruyucu bir kaplama malzemesi ile kaplanmalıdır. Uygulama yapılan alanlar, kullanıma alınmadan ya da kaplanmadan önce en az 3 gün beklenmelidir. Uygulama yapılan alan su tankı ise ürünün en az 28 gün beklenmelidir. Kaplama işlemi sırasında yalıtım malzemesine mekanik olarak zarar verilmemesine dikkat edilmelidir.   

Stok Kodu: 630015107
Mağaza Kodu: TSC-01
Vergiler Hariç: 157,49 TL
KDV Oranı: %18
Kategoriler:
İzolasyon,
Markalar:
Kalekim,
Etiketler:
kalekim,izolatex,sivi,5lt,ucuz,