Makel Termik Röle 4,0 - 6,0 A - (70000007)

0,00 TL
Stok Durumu : Stokta yok
Stok Kodu: c
Mağaza Kodu: TSC-01
Vergiler Hariç: 0,00 TL
KDV Oranı: %18

Ürün Seçenekleri :

Makel Termik Röleler aşırı yük veya fazlardan birinin kesilmesi durumunda kontaktör yoluyla motoru devre dışı bırakarak, motorun korunmasını sağlar.

Termik röleler TS EN 60947-4-1 standartlarına göre 9 A’den 95 A’e kadar çeşitli anma akımlarında 3 Ka kısa devre kesme kapasitesinde ve ISO 9001:2000 yönetim sistemine uygun CE ve RoHS sertifikalı olarak üretilir.
Termik röleler ortam sıcaklıklarına karşı kompanze edilmiş ve faz kaybına hassas olarak üretilmektedir. Ortam sıcaklıklarına kompanze edilmiş termik röleler, ortam sıcaklığından fazla etkilenmeden (standartta belirtilen termik röleler) sınırlar içinde çalışır.
Faz iletkenlerinden birinin kopması durumunda motorlar 2 faza kalır ve normalden fazla akım çekerek kısa sürede yanabilir. Bunu önlemek için faz kaybına karşı hassas termik röleler fazlardan birinin kesilmesi durumunda normalden daha hızlı birşekilde açmaya giderek motorun korunmasını sağlar.
Yardımcı Kontaklar: Açıcı, biri kapayan ve diğeri kesen iki kontağı harekete geçirir. Kesen kontak motor kontaktörünü devreden çıkararak motora giden enerjiyi keser, kapayan kontak ise farklı amaçlar için kullanılır.
Reset Butonu: Otomatik veya manuel konumunda kullanılır. Otomatik (A) konumda, bimetaller soğuduktan sonra, termik röle otomatik olarak kontaktörü devreye aldırır. Manuel (M) konumda ise bimetaller soğuduktan sonra kontaktörün tekrar  devreye girebilmesi için reset butonuna basılması gerekir.
Test Butonu: Test butonuna basılarak motor kontaktörünün devreden çıkıp çıkmadığı test edilir.
Stop Butonu: Acil durumlarda motor kontaktörünü devreden çıkarmak için kullanılır.

Stok Kodu: c
Mağaza Kodu: TSC-01
Vergiler Hariç: 0,00 TL
KDV Oranı: %18
Kategoriler:
Sigortalar ve Şalt Grubu, Elektrik ve Aydınlatma,
Markalar:
Makel,
Etiketler:
Makel,Termik,Röle,4,0-6,0 A,(70000007)