Permolit Duvart Sedef Boya Gümüş 15Lt

868,32 TL
Stok Durumu : Stokta var
Stok Kodu: 03.089.200.G-BAZ
Mağaza Kodu: TSC-01
Vergiler Hariç: 735,86 TL
KDV Oranı: %18

Ürün Seçenekleri :

İnci zarafeti verir

Fark yaratır

Tam silinebilir

Nefes alabilir

Renklendirilebilir


Duvart Sedef Dekoratif Duvar Boyası, su bazlı, akrilik emülsiyon esaslı, ipek mat, sedef görünümlü, tam silinebilen, yüzeylere inci dokusu kazandıran, dekoratif son kat iç cephe boyasıdır. Sedef boya uygulaması yapılacak yüzeyler düzgün, sağlam, kuru ve kendini taşıyabilen yüzeyler olmalıdır. Yüzeyler mutlaka macun ile kaplanmalıdır. Işığın içlerinde farklı yansıdığı tabakaların yarattığı sedef etkisi ile uygulandığı yüzeye inci zarafeti kazandırır.Duvart Sedef Dekoratif Duvar Boyası farklı uygulama yöntemleri ile sedef görünümlü desenler elde edilebilir. 

Duvart Sedef Dekoratif Duvar Boyası Teknik Özellikleri

Görünüm : Yarı mat, dekoratif görünümlü, iç cephe boyası.
Renk : Gümüş
Sarfiyat Miktarı : Yüzey şartlarına ve elde edilmek istenen dekoratif görünüme göre değişkendir. Tek katta 15 – 22 m2/L alan boyanabilir. Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması tavsiye edilir.
Kuruma Süresi : Dokunma kuruması 30 dak (23oC 50% HR) Tam kuruma 24 saat, katlar arası bekleme süresi 6 saat
Parlama Noktası : – (Parlamaz)


Boyama Öncesi Nasıl Hazırlık Yapılmalı?


Yeni Sıvalı Yüzeyler: Yüzeyler gözden geçirilerek kendini taşıyamayacak durumda olan tüm tabakalar temizlenerek uzaklaştırılmalı, serbest kum, toz ve yağ gibi yapışma gücünü düşürecek faktörlerden arındırılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyler tamamen kuru olmalıdır. Bu nedenle yeni sıvanmış yüzeyler en az 20 gün sıvanın prizlenmesi için beklenmelidir. Yüzeyler üzerinde varsa çatlak, çukur veya kırıklar Permolit Permomacun Su Bazlı Süper Akrilik İç Cephe Macunu ile düzeltilmelidir. Brüt betonlarda kullanılan kalıp ayırıcı yağlar kesinlikle temizlenmelidir.

Eski boyalı yüzeyler: Kendini taşıyamayacak durumda olan tüm tabakalar temizlenerek uzaklaştırılmalıdır. Oluşabilecek seviye farkları Permolit Permomacun Su Bazlı Süper Akrilik İç Cephe Macunu ile macunlanarak düzeltilmelidir. Uygulamaya geçilmeden önce yüzeyin temiz, sağlam, kuru ve tozsuz olduğu kontrol edilmelidir.

Astarlama: Yüzey hazırlığı tamamlanmış yüzeylerdeki serbest mikronize tozların yapışmasını sağlamak ve aderansı arttırmak için sıva yüzeylere Permolit Permolak Su Bazlı Akrilik Astar veya Permolit Permosar Silikonlu Astar, alçı ve macun gibi çok emici yüzeylere ise Permolit Permobinder’in tek kat uygulanması tavsiye edilir. Eski boyalı sağlam yüzeylerde renk değişikliği yapılmak isteniyorsa Permolit Permokapar Örtücü Astarlar’dan biri ile tek kat astarlama yapılmalıdır. Son kat uygulamasına geçilmeden önce astarın kuruması için en az 6 saat beklenmesi gerekmektedir.

İnceltme: İnceltilmez, kullanıma hazırdır.


Duvart Sedef Boya Nasıl Uygulanır?

Sedef Boya sarfiyatını azaltmak için astarlanmış yüzey kaliteli bir plastik boya ile doyurulduktan sonra sedef boya uygulamasına geçilmelidir. Fonda renk farklılığı isteniyorsa iki kat uygulanmış Permolit Permosil Silikonlu İç Cephe Boyası üzerine DuvART Sedef, saten rulo ile tek kat olarak uygulanır ve kurumadan istenen desen verilir. Fonda renk farklılığı istenmiyorsa, duvART Sedef, saten rulo ile normal bir boya gibi yüzeye iki kat olarak uygulanır ve üçüncü kat uygulama kurumadan istenen desen verilir. Desen verme işlemi sedef boya kurumadan tamamlanmalıdır.   

Stok Kodu: 03.089.200.G-BAZ
Mağaza Kodu: TSC-01
Vergiler Hariç: 735,86 TL
KDV Oranı: %18
Kategoriler:
Boya ve Boya Malzemeleri, İnşaat Malzemeleri,
Markalar:
Permolit,
Etiketler:
permolit,duvart,sedef,boya,gumus,altin,baz