Permolit Permosil Dış Cephe Beyaz Baz 10Kg

258,47 TL
Stok Durumu : Stokta yok
Stok Kodu: AKÇALI 125
Mağaza Kodu: TSC-01
Vergiler Hariç: 219,04 TL
KDV Oranı: %18

Ürün Seçenekleri :

Su bazlı

Akrilik emülsiyon esaslı

Silikonlu

Dekoratif renklerde

Mat

Permosil silikonlu dış cephe boyası 7847’ye uygundur

Permosil silikonlu dış cephe boyası, su bazlı, akrilik emülsiyon esaslı, silikonlu, dekoratif renklerde, mat, son kat dış cephe boyasıdır. Boya öncesi hazırlıkları tamamlanmış her türlü dış cephe yapı elemanları üzerine uygulanabilir.Boya öncesi hazırlıkları tamamlanmış her türlü dış cephe yapı elemanları üzerine uygulanabilir. Elastik yüzeylerde kullanılmamalıdır. Zorlu atmosfer koşullarına dayanıklı, yüksek alkali direncine sahip, mükemmel örtücü, solmaya karşı dayanıklı, UV direnci yüksek, uygulandığı yüzeylerin nefes almasını sağlayan bir boyadır. Üstün aderans gücü ile her yüzeye çok iyi tutunur. İhtiva ettiği silikonun katkısı ile yüzeyleri nem ve dış ortamların yıpratıcı etkilerine karşı korur. Uygulaması çok kolay olup fırça, rulo izi göstermez, sıva hatalarını gizler.

Permosil Silikonlu Dış Cephe Boyası Teknik Özellikleri

Görünüm : Mat, düz görünümlü dış cephe boyası.
Renk : Kartela renkleri
Sarfiyat Miktarı : Yüzey şartlarına bağlı olmak üzere, tek katta 8 – 10 m2/kg (12 – 16 m2/L)
Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması tavsiye edilir.
Kuruma Süresi : Dokunma kuruması 30 dak (23oC 50% HR) Tam kuruma 24 saat, katlar arası bekleme süresi 6 saat

Boyama Öncesi Hazırlık Nasıl Yapılır?

Yeni sıvalı yüzeyler: Yüzeyler gözden geçirilerek kendini taşıyamayacak durumda olan tüm tabakalar temizlenerek uzaklaştırılmalı, serbest kum, toz ve yağ gibi yapışma gücünü düşürecek faktörlerden arındırılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyler tamamen kuru olmalıdır. Bu nedenle yeni sıvanmış yüzeyler en az 20 gün sıvanın prizlenmesi için beklenmelidir. Yüzeyler üzerinde varsa çatlak, çukur veya kırıklar  Dış Cephe Macunu ile düzeltilmelidir. Brüt betonlarda kullanılan kalıp ayırıcı yağlar kesinlikle temizlenmelidir.
Eski boyalı yüzeyler: Kendini taşıyamayacak durumda olan tüm tabakalar temizlenerek uzaklaştırılmalıdır. Oluşabilecek seviye farkları Dış Cephe Macunu ile macunlanarak düzeltilmelidir. Uygulamaya geçilmeden önce yüzeyin temiz, sağlam, kuru ve tozsuz olduğu kontrol edilmelidir.
Astarlama: Yüzey hazırlığı tamamlanmış yüzeylerdeki serbest mikronize tozların yapışmasını sağlamak ve aderansı arttırmak için sıva yüzeylere Dış Cephe Astarı veya Akrilik Astar, macun gibi çok emici yüzeylere ise Permolit Permobinder’in tek kat uygulanması tavsiye edilir. Koyu renkli, eski boyalı sağlam yüzeylerde renk değişikliği yapılmak isteniyorsa Örtücü Astarlar’dan biri ile tek kat astarlama yapılmalıdır. Son kat uygulamasına geçilmeden önce astarın kuruması için en az 6 saat beklenmesi gerekmektedir.
İnceltme : Su ile hacimce %10 – 15 oranında inceltilmelidir.

Permosil Silikonlu Dış Cephe Boyası Nasıl Uygulanır?

Son kat uygulama için hazır hale gelen yüzeye fırça, rulo veya pistole ile en az 2 kat olarak tatbik edilir. Katlar arasında en az 6 saat beklenmelidir. Kullanılan tüm araçlar su ile temizlenebilir.

Permolit'in illgili kartelasındaki renkleri makinelerde yapma imkanımız bulunmaktadır. Sitede yer almayan renklerin fiyatını bizimle iletişime geçerek alabilirsiniz. Ancak dijital ortamdan seçtiğiniz renklerde ekranınızın özelliklerine ve ayarlarına göre ton farklılıkları olabilir. Bu yüzden kartelayı herhangi bir bayiden temin ederek seçim yapmanızı tavsiye ederiz.

Boya alımlarınızda, renkler makinelerimizde siparişinize özel (isteğiniz ile size özel üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilave yapılarak size özel hale getirilen ürünler) hazırlandığından, cayma hakkı kapsamı dışında kalmaktadır. İade ya da değişimi mümkün değildir. Siparişinizi verdiğiniz andan itibaren bu maddeyi kabul etmiş olursunuz. 

Stok Kodu: AKÇALI 125
Mağaza Kodu: TSC-01
Vergiler Hariç: 219,04 TL
KDV Oranı: %18
Kategoriler:
Boya ve Boya Malzemeleri, İnşaat Malzemeleri,
Markalar:
Permolit,
Etiketler:
permolit,permosil,dis,cephe,silikonlu,10kg,baz,beyaz