Permolit Permosil İç Cephe Beyaz Baz 3.5Kg

72,71 TL
Stok Durumu : Stokta var
Stok Kodu: 300.635.000.105
Mağaza Kodu: TSC-01
Vergiler Hariç: 61,62 TL
KDV Oranı: %18

Ürün Seçenekleri :

Silikonlu

Uygulanması kolay

Silinebilir

Fırça ve rulo izi göstermez

Yüksek örtücülük

Permosil silikonlu iç cephe boyası 5808’e uygundur.

Permosil Silikonlu İç Cephe Boyası; su bazlı, akrilik kopolimer emülsiyon esaslı, silikon katkılı, dekoratif, mat, silinebilir, son kat iç cephe boyasıdır. Boya öncesi hazırlıkları tamamlanmış her türlü iç cephe yapı elemanları üzerine uygulanabilir. Yapısındaki silikon ve özel katkı maddeleri sayesinde su itici özelliği ve yüksek buhar geçirgenliği gösterdiğinden duvarın nefes almasını sağlar ve rutubetli ortamlarda güvenle kullanılır. Her türlü yüzeye mükemmel yapışır, örtücülük gücü yüksektir, çatlama kabarma ve dökülme yapmaz. Uygulandığı yüzeylere mat dekoratif bir görünüm kazandırır. Uygulaması çok kolay olup fırça ve rulo izi göstermez, sıva hatalarını gizler. Kokusuz, sararmayan bir boyadır.

Permosil Silikonlu İç Cephe Boyası Teknik Özellikleri

Görünüm : Mat, düz görünümlü, iç cephe boyası.
Sarfiyat Miktarı : Yüzey şartlarına bağlı olarak tek katta 7 – 9 m2/kg (11 – 15 m2/L)
Kesin sarfiyat için kontrollü numune çalışması tavsiye edilir.
Kuruma Süresi : Dokunma kuruması 30 dak (23oC 50% HR) Tam kuruma 24 saat, Katlar arası bekleme süresi 4 – 6 saat

Boyama Öncesi Nasıl Hazırlık Yapılmalı?

Yeni sıvalı yüzeyler: Yüzeyler gözden geçirilerek kendini taşıyamayacak durumda olan tüm tabakalar temizlenerek uzaklaştırılmalı, serbest kum, toz ve yağ gibi yapışma gücünü düşürecek faktörlerden arındırılmalıdır. Uygulama yapılacak yüzeyler tamamen kuru olmalıdır. Bu nedenle yeni sıvanmış yüzeyler en az 20 gün sıvanın prizlenmesi için beklenmelidir. Yüzeyler üzerinde varsa çatlak, çukur veya kırıklar akrilik iç cephe macunu ile düzeltilmelidir. Brüt betonlarda kullanılan kalıp ayırıcı yağlar kesinlikle temizlenmelidir.
Eski boyalı yüzeyler: Kendini taşıyamayacak durumda olan tüm tabakalar temizlenerek uzaklaştırılmalıdır. Oluşabilecek seviye farkları iç cephe macunu ile macunlanarak düzeltilmelidir. Uygulamaya geçilmeden önce yüzeyin temiz, sağlam, kuru ve tozsuz olduğu kontrol edilmelidir.
Astarlama: Yüzey hazırlığı tamamlanmış yüzeylerdeki serbest mikronize tozların yapışmasını sağlamak ve aderansı arttırmak için sıva yüzeylere akrilik astar veya silikonlu sstar, alçı ve macun gibi çok emici yüzeylere ise Permolit Permobinder veya saten alçı astarının tek kat uygulanması tavsiye edilir. Eski boyalı sağlam yüzeylerde renk değişikliği yapılmak isteniyorsa örtücü astarlardan biri ile tek kat astarlama yapılmalıdır. Son kat uygulamasına geçilmeden önce astarın kuruması için en az 6 saat beklenmesi gerekmektedir.
İnceltme: Su ile hacimce %10-15 oranında inceltilmelidir

Permosil Silikonlu İç Cephe Boyası Nasıl Uygulanmalı?

Son kat uygulama için hazır hale gelen yüzeye fırça, rulo veya pistole ile en az 2 kat olarak tatbik edilir. Katlar arasında 4-6 saat beklenmelidir. Kullanılan tüm araçlar su ile temizlenebilir.

Permolit'in illgili kartelasındaki renkleri makinelerde yapma imkanımız bulunmaktadır. Sitede yer almayan renklerin fiyatını bizimle iletişime geçerek alabilirsiniz. Ancak dijital ortamdan seçtiğiniz renklerde ekranınızın özelliklerine ve ayarlarına göre ton farklılıkları olabilir. Bu yüzden kartelayı herhangi bir bayiden temin ederek seçim yapmanızı tavsiye ederiz.

Boya alımlarınızda, renkler makinelerimizde siparişinize özel (isteğiniz ile size özel üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilave yapılarak size özel hale getirilen ürünler) hazırlandığından, cayma hakkı kapsamı dışında kalmaktadır. İade ya da değişimi mümkün değildir. Siparişinizi verdiğiniz andan itibaren bu maddeyi kabul etmiş olursunuz.  ​​​​​​​ 

Stok Kodu: 300.635.000.105
Mağaza Kodu: TSC-01
Vergiler Hariç: 61,62 TL
KDV Oranı: %18
Kategoriler:
Boya ve Boya Malzemeleri, İnşaat Malzemeleri,
Markalar:
Permolit,
Etiketler:
permolit,permosil,ic,cephe,silikonlu,baz,beyaz